Connect with us
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

Bilim/Teknoloji

RuStore Açıldı, Play Store Alternatifi

Published

on

RuStore Açıldı, Play Store Alternatifi

Rusya’ya uygulanan ambargolardan sonra alternatif olarak yeni bir uygulama mağazası oluşturdu. RuStore uygulaması Play Store’a alternatif olarak kullanıma sunuldu.

Rusya’nın başlattığı savaştan sonra yabancı şirketler Rusya’ya karşı cephe aldı. Bu zaman zarfında Rusya’da Google’ın Android uygulama mağazası Play Store’daki ödemeler beklemeye alındı. Kendi içerisinde alternatif oluşturma konusunda yetenekli olan Rusya’dan bugün bir hamle geldi. RuStore isimli Play Store alternatifi uygulama kullanıma sunuldu. VK şirketi tarafından geliştirilen bu uygulama Rusya’da satılan Android telefonlara önlüklü olarak gelecek.

Şimdilik 100’den fazla uygulamayı barındıran bu mağaza, bazı geliştiriciler için kullanıma açılmış durumda. Yakında herkesin beğenisine sunulacak olan geliştirme portalından sonra VK müşteri hizmetleri 7/24 destek sunacak. Ayrıca Kaspersky Lab ve VK’nın güvenlik sistemleri de bu mağazaya entegre edilecek. Güvenlik konusunda işi şansa bırakmak istemeyen VK’nın bu hamlesi Rusya’da büyük ses getirdi diyebiliriz.

RuStore

RuStore

Dijital Gelişim, İletişim ve Kitle İletişim Bakanı Maksut Shadayev konu ile ilgili olarak; “Rus uygulama mağazasının oluşturulması piyasa koşullarının belirlediği en önemli görevdir. Hem yasal düzenleme hem de Rus bilişim endüstrisinin liderlerinin bu projede ortak çalışması için uygun koşulların yaratılması açısından birçok hazırlık çalışması yaptık. Bu hem kullanıcılar hem de uygulama geliştiriciler için uygun, yüksek kaliteli ve güvenli bir hizmet başlatmanın doğru yoludur. Mağazadaki çalışma, diğer BT şirketleriyle ortaklaşa, devlet finansmanı olmadan ticari bir proje olarak yaratan VK ekibi tarafından yönetiliyor. İyi tanımlanmış bir planın ardından ekibin aranan ve rekabetçi bir uygulama mağazası yaratabileceğinden eminim.” ifadelerini kullandı.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trendler

Copyright © 2022 by 20-23